Опорядження простих столярних виробів
Тема:Захисні засоби за функціональним призначенням.
Антисептики
Найперша, базова захисна обробка дерев'яних поверхонь виробів, брусів, конструкцій, колод, і будинків надає деревині стійкість а також зупиняє утворення плісняви, синяви, грибка й шашеля, уражуючих і руйнуючих структуру деревної волокнини.
Просочення – морилки
Часто для реалізації потрібної колірної гами, або додання акцентованого відтінку абиякої деталі інтер'єру чи екстер'єру в дизайні використовують тонуючі забарвлюювачі. Їх прийнято називати морилками. Морилки, самі по собі не мають захисні властивості, й використовуються як проміжний процес перед обробкою прозорими лаками або лазурями. Сьогодні морилки рідко використовуються, тому що більш вдалим визнаний спосіб додавання фарбувального пігменту в готовий до вживання захисний засіб, використовуючи колірувальну систему. Наприклад у лесуючий антисептик, лак, просочення. Адже у кожного виробника базовий склад компонентів та основи й їх концентрація відрізняється й палітра кольорів також формується згідно відтінкам які характерні для певного типу захисного засобу.
Грунт - просочення
Грунтуючі просочення для дерева використовують для того щоб фінішне фарбуюче покриття мало більш рівномірний, по всій площині, відтінок. Справа в тому, що деревина, має нерівномірне вбирання рідини на різних ділянках. Тож, якщо фарбувати не грунтовану поверхню кольоровим антисептиком або фарбою, то в деяких місцях, де вбирання сильніше, неминуча поява плям більш контрастного відтінку. Навпаки ж де деревина щільніше й краска вбиралася менше там утворюються світлі плями. Щоб уникнути цього недоліку й застосовують ґрунтувальні просочення. Вони вбираються в деревне волокно утворюючи рівний капілярний ефект і наступний шар розтікається рівномірно по деревині не утворюючи плям.
Фарби
Такі покриття як фарби й криючі лазурі часто застосовують для додання контрасту деталей екстер'єру та в дизайні приміщень (меблі, двері вікна елементи інтер'єру) а також старих або оновлених дерев'яних поверхонь з напівзруйнованою структурою лігніну або на ділянках з особливим впливом несприятливого середовища, де виявлення текстурного малюнку не бажане або не обов'язкове. Укривні покриття використовують для несучих або опорних дерев'яних конструкцій, для огорож, або дверей та вікон, що мають рухомі конструктивні елементи. Так само укривними фарбами, лаками та лазурями покривають дерев'яні поверхні й ділянки, де зафарбовувана поверхня приховує заміну відреставрованих (надщерблених і зашпакльованих або вирізаних і замінених) елементів або ділянок поверхні. Варто зазначити що сучасні якісні фарби для дерева мають певні коефіцієнти паропроникності для регулювання кількості вологи всередині деревини
Лаки
Застосування прозорих і забарвлених лаків для древа найбільш характерно для виробів і поверхонь, текстуру яких хотілося б проявити й залишити видимою. Заслуженою популярністю користуються, так звані, Яхтні лаки. Наприклад поліуретановий яхтний лак має високий коефіцієнт еластичності, чудовий зовнішній вигляд, може використовуватися як всередині приміщення так і зовні, будучи стійким до несприятливих погодних умов. Лаки для дерева отримали широке застосування й різноманіття різновидів в обробці дерев'яних покриттів підлоги (паркет, паркетна дошка, дошка, терасна дошка), дерев'яних дверей, вікон, садових та кімнатних меблів, дерев'яних сходів та ін. Згідно галузі застосування виробництва ведуть розробку та удосконалення якостей найбільш відповідного засобу.
Наприклад Як покриття для підлоги з паркету й дошки часто використовують:
Лак на водній основі— для приміщення з незначним прохідним навантаженням (бібліотеки, кабінети, спальні)
Лаки на основі розчинників - Алкідні, поліуретанові однокомпонентні (вітальні, передпокої)
Яхтні, поліуретанові двокомпонентні з підвищеною стійкістю до стирання (коридори, сходи, веранди)
Для дерев'яної обробки стелі, стін і меблів часто використовують лаки:
- лак на водній основі або водорозчинні
- масляні або олії для дерева
- спиртові лаки
- акрилові
- алкідні, поліуретанові
Як видно із запропонованого асортименту деякі види лаку - досить універсальні. Приміром лаки на водній основі й масляні - паропроникні й можуть регулювати кількість вологи усередині волокон деревини. Алкідні та поліуретанові - високоеластичні й стійкі до стирання та механічних подряпин.
Комментариев нет:
Отправить комментарий